Dějiny České kotliny

Původní autorský projekt Divadla V Pytli Petra Stolaře – Oživení historických fasád projekcí hraného a animovaného příběhu od počátku světa až po založení samostatného Československa jsme díky reakcí diváků upravili jako interiérové multižánrové představení pro školy.

Tento projekt vznikl ku 100. výročí vzniku Československa a po velmi zdařilé premiéře na fasádě teplické radnice v říjnu 2018 a letošním oživení balustrády Zámku Duchcov, v rámci Casanovských slavností, jsme se rozhodli tento originální zážitek pustit do světa a momentálně i jako výukový projekt pro školy.

Samotný čas projekce je 45 minut. Kromě živého moderátora, který je v interakci s promítanými herci, do děje z obrazu vystupují i živé osobnosti, jako mezníky dějin české kotliny:

  • Svatý Václav – patron zemí českých
  • J. A. Komenský – učitel národů
  • T. G. Masaryk – president zakladatel

Každá z osobností si navíc samostatně řídí divadelní děj, ve kterém vtáhne diváky do programu. Jednou jako výjev Blanických rytířů, kteří přijdou národu na pomoc, podruhé jako pěvecký sbor učitele národů a na závěr jako hrdé občany samostatného státu.

Celkové doba projektu je tedy cca 70 minut.

Projekt je zaměřen hlavně na výtvarnou zkratku a symboliku. Každá doba je vyjevena vždy se zásadní dějinnou událostí, podpořena kostýmy a rekvizitami, dokreslena dobovým obrazem.

Realizace je ve vybavených kinosálech.

Instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=uR6jvrGYy8o&t=3s