775 134 585 info@stolart.cz

Mezi slunečnými dny se objevily i ty mlžné! To kvůli lepší atmosféře, lehce magické a duchařské…
Jízdou Duchů, počinem čistě radostným, postaveným zlehka na výtvarném základě filmu Coco (kdo neviděl, doporučujeme – rodinám s dětmi), vyrazila z mlžných výšin cínoveckých plání u zdí hřbitovních nazdobená a nasvícená souprava tančících duchů. Za doprovodu hudby filmové jsme se hustou mlhou a vlhkého vichru prodrali od 15.00 čtyřmi zastávkami Cínovce, kde překvapivě početné rodinné týmy vyčkávaly. S posilou koloběžkových strážců odměn za námi a skvělého tandemu strážců pořádku vpředu jsme před 16. hodinou zahájili pouť i v horním Dubí. A nutno dodat, že lidí mávajících a po stranách naší předem avizované trati stojících, bylo nad očekávání!
Projeli jsme postupně celé Dubí 1, Běhánky, Drahůnky, pak Bystřici s tancem u Vysokého domu, vzhůru ke kurtům i Zelenou ulici okruhem, a po kolečku navíc v sídlišti Družba už dolů Tovární se spoustou zastávek nejen u paneláků.
Po přejezdu kolem gymnázia na Pozorku jsme byli obdarováni i Čertovskou medovinou! Díky!
U Bunkru vaječňák a v Pozorce i titulovaný Magistr! 🙂
Po projetí posledního stoupání na Mstišov, kde si nás užili dvakrát, a vždy se slávou a radostí, jsme zakončili Cestu Duchů Na Výsluní, kde se k tanci přidali celé rodinné týmy. A že nálada byla skvělá, i přes omrzlé ruce na střeše, unavené nohy koloběžkyň, rozpadlý košík, utržený plášť a malé zbloudění u výkopů u ZUŠky, dali jsme ještě rozlučkové kolečko v centru Dubí – sídliště Družba, kde podle časového plánu i naše cesta měla končit.
Odstrojovali jsme až u cedule konec Dubí, neboť nás čekal přejezd temným lesem do Hrobu!
Děkujeme městu Dubí za pozvání a přípravu trasy, nachystání odměn pro malé dychtivce po zážitku, a už se těšíme na další setkání s živými lidmi!
Divadlo