775 134 585 info@stolart.cz

Důstojná a přesto umělecky pojatá oslava 17. listopadu- Dne svobody!
Spojenými silami se nám podařilo nachystat překvapení nejen pro obyvatele Hrobu. Hra světel a kamenných zdí, síla ducha míst pradávných, stovky svíček v symbolice svobody, přímý přenos a prostorová performance s pruhy látek v souznění s tóny Modlitby pro Martu… to vše za podpory dronu a sounáležitosti s magickým časem 17hodin a 11minut!
Takové byly pocity bezprostředně po ukončení úvodní části pietního aktu v základech zbořeného protestantského kostela v Hrobě. Mnohem silnější pak byla podpora a součinnost diváků:
Starostův národní prapor z rodinného domu rozvlní se v rukou místostarosty nad ohnivým datem 17.11. ze stovky svící, lidé si pobrukují skladbu Karla Kryla… A teprve po přechodu do Rybniční ulice se nám v plné síle nastalé noci ukáže ve své celé kráse a kabátu ze světel trikolóry i dominanta města – evangelický kostel Vzkříšení. Z jeho útrob zní vybrané skladby, aby navedly poutníky před schodiště, kam se až do 21. hodiny mohly pokládat svíčky. A že jich přibylo!
Děkujeme všem, kteří si připomněly význam slova svoboda, i její křehkost. Ono nic paradoxnějšího ani být nemohlo, oslavit svobodu se zákazem zpěvu a shromažďováním v zádech!
Tak, držme si ji!!!
Videozáznam z akce: https://www.facebook.com/watch/?v=991328834683706