775 134 585 info@stolart.cz

 

21. února 2020 se v restauraci Koruna konal již 21. reprezentační ples našeho města! Je to až k nevíře, když si vzpomeneme na počátky obnovené tradice, kdy se po prvních pokusech oživení historie královského horního města vydali Cyril a Metoděj na chůdách z Hrobu do Prahy! Bylo to přesně 5.7.2000 ve 21.00 vedle evangelického kostela Vzkříšení v Hrobě. Jejich 12denní pouť byla zakončena na Pražském hradě, kde předali do rukou tehdejšího prezidentského tiskového mluvčího zprávu o započetí kulturních aktivit, směřujících k oživení města Hrobu. Pod smělým názvem NáHrob sobě!

Vše to odstartovalo na počátku nového roku, století i tisíciletí – svoláním prvního Městského plesu! Tehdy nazdobený sál vlajkami a barvami v červeno-modrých variacích, ožil programem Divadla V Pytli – kankánové předtančení, kapela Brass Bombers… a na padesát platících diváků, plných rozpaků i očekávání, jestli to v Hrobu vůbec půjde… A vyšlo!

Čas proletěl jak hejno divokých hus a my se letos mohli setkat již pojednadvacáté! Poprvé si uspořádání plesu vyžádalo zábor všech prostor Koruny – restaurace, salónku, předsálí i sálu! A stejně bylo beznadějně vyprodáno! Pravdou je, že díky stoupající oblibě městského plesu už ani nebylo třeba plakátů. Mezi návštěvníky se totiž kromě hrobských mihla domovina jako Háj, Dubí, Duchcov, Teplice, ba i Praha a Ostrava! Novinkou byla nejen čerstvě instalovaná stálá dekorace, v podobě vínových závěsů a šálů, které budou postupně doplňovat a slaďovat celý sál, ale především živá hudba na druhém sále – klavírní variace Rudolfa Holčáka mladšího, kde se někteří návštěvníci doslova zabydleli, a až do druhé hodiny ranní také tančili.

Po úvodní zdravici starosty, pana Jiřího Fursta, byl program na hlavním sále odstartován předtančením Tanečního klubu SOKOL Trnovany z Teplic, kde se nejprve představila dvojice mladých tanečnic s ukázkou nové soutěžní disciplíny „synchro-dance“. V rytmu latinsko-amerického tance jive předvedly bravurní sehranost, aby tak nasadily laťku dalšímu páru. A že jsme v Hrobě, přijeli nás potěšit i senioři! ? Ovšem nenechte se mýlit! Ve vrcholovém sportu máte tuto kategorii „na krku“ už po pětatřicítce. Mirka Martincová a Petr Nováček pak v pětici ukázek zahřáli taneční parket a slovo dostal Taneční orchestr SONET, který otevřel taneční zábavu až do druhé hodiny ranní.

Skvělým osvěžením mezi tanci bylo originální umělecké vystoupení finalistky soutěže Československo má talent, slečny Volhy Safronové, která ve své písečné performanci ztvárnila celou historii našeho města v obrazech.

Zájemci o aktivní soutěžení si pak mohli poměřit své síly ve znalostech filmových melodií, kdy se přímo na tanečním parketu utkaly všechny ženy proti všem mužům. A výsledek? Skoro nerozhodně, samozřejmě… ale dámy „vo fous“ první! ?

Půlnoc patřila losování hlavních cen tomboly, která letos zabrala tři čtvrtiny celého předsálí! Jentaktak se tam vtěsnal i populární fotokoutek, který byl letos formou samoobsluhy, s velkým výběrem rekvizit a doplňků. O tom jste se ale už jistě přesvědčili na stránkách města nebo Divadla V Pytli, které celým programem provázelo.

Poděkování patří všem sponzorům a podporovatelům městské kultury, Kamile Hanzlíkové z infocentra a dámám z Městského úřadu Hrob, za pomoc s přípravou a zajištěním plesu!

Těšíme se na další obecní akce s vámi všemi! Z těch větších např. Jarní průvod v sobotu 21.3.2020 nebo největší událost roku – Hrobské slavnosti 26.a 27.6.2020, letos v historickém hávu, i s dalším pokusem o překonání rekordu při srazu všech permoníků! Přeji hezký čas všem! Petr Stolař

Fotogalerii naleznete zde_ Foto – ples